Dobra restauracja włoska w Krakowie

Smaczna kuchnia włoska
Pragniesz smacznie zjeść? Wśród licznych wariantów, które proponuje europejska sztuka kulinarna na wyjątkową uwagę zasługuje włoska kuchnia. Dlaczego? Otóż z tego powodu, że włoska kuchnia to mnogość smaków, połączeń oraz spora porcja składników odżywczych.

Typowe włoskie przyprawy

Polakom włoska restauracja, łączy się prawie zawsze z pizzą i makaronem i czasem z winem. Podczas gdy włoska kuchnia to też takie pyszności jak słodkie desery czy oliwki.

Klasyczne dania włoskie

Pasty to baza włoskiej kuchni. Włosi gotują makarony w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie niełatwo wyobrazić sobie produkty których nie można dołączyć do tej potrawy. włoska restauracja bez glutenu w Krakowie Ryby, dodatki mięsne oraz przeróżne przyprawy, powodują, że makarony można jeść codziennie.

Kolejną typową potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech tylko z Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoska potrawa. Dobra pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto oraz niezbyt duża ilość dodatków. Najpopularniejsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i serem. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być „fit”.

Włoskie dania to coś więcej niż tylko pizza i makaron. To też risotto, gnocchi, minestrone oraz szeroki wybór deserów – takich jak tiramisu czy panna cotta. Będąc we włoskiej restauracji nie można nie skosztować wina czy pełnych aromatu serów- gorgonzoli, mascarpone oraz grana padano.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*