Opony rowerowe 27

Motocykliści lub kierowcy przeróżnego typu samochodów całkowicie zdają sobie sprawę z tego, że aby móc radować się swoim pojazdem w trakcie sezonu (czy to letniego, czy także zimowego), należy go słusznie przygotować. Wiele osób jednak nie użytkuje bliźniaczej zasady względem rowerów, a to poważny błąd. Rower, podobnie jak inne środki lokomocji, potrzebuje uwagi swojego właściciela – jeżeli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w trakcie najróżniejszych przejażdżek i rowerowych wypraw.

duro

Chociaż rower to nie auto ani motor, w następstwie tego lista prac, jakie powinniśmy zrealizować w czasie przedsezonowego serwisu jest nieco krótsza. Niemniej należałoby się jej przyjrzeć i skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co musimy zadbać przed rozpoczęciem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką należałoby spowodować stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – sprawdzamy jego naciąg. Jeśli łańcuch jest popsuty, nazbyt luźny lub nadmiernie naciągnięty – należy go dobrze naciągnąć. Dodatkowo należy go nasmarować szczególnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego witalność.
* Opony – oprócz sztampowego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów odnajdziemy na oponie), należy uczynić, czy opony w rowerze nie żądają wymiany. W przypadku pęknięć bądź też nadmiernego zużycia bieżnika – opony wypada wymienić. Nie chcemy jakkolwiek, by w trakcie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma kolosalny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, skutkiem tego należy spowodować poprawność działania hamulców oraz stan klocków hamulcowych. Jeśli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed główną przejażdżką należałoby uczynić luz nadrzędnych śrub konstrukcji roweru, a gdy odnajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Na dodatek należałoby sprawić detale oświetlenia – pragniemy jakkolwiek być widoczni na drodze.

To fundamentalna lista czynności, które należy wykonać przed główną przejażdżką. Po zimie należałoby również rower całkowicie umyć i pokryć zabezpieczającymi specyfikami – dzięki temu będzie porządniej chroniony podczas całego sezonu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*