Pyszna kuchnia naszego kraju

Jeżeli chcesz spróbować tradycyjnej kuchni polskiej, przestań kalkulować swoje kalorie. Typowe posiłki są wybitnie obfite i często zawierają sporo mięsa. Wystarczy jednakże spróbować jedynie odrobinę, żeby odkryć, że są ściśle mówiąc smaczne i godne kilku kęsów więcej. W najwyższym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi towarami jakie jedzą na co dzień jest chleb oraz polska kiełbasa.

restauracje Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, jakkolwiek kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, by nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w przeróżne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z zdumiewającego chleba i pysznych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest stale wzbogacane o innowacyjne smaki, od czasu do czasu nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w tradycyjnej polskiej kuchni?

Krakow Restaurant

Najbardziej banalnymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół i przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz wspomaga strawić potrawy.

Skąd lokalna kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, można w niej także odkryć w samej rzeczy przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Obecnie polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem różnych, czasem egzotycznych dań.
•    Oprócz sztampowych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować też w wegetariańskich barach, oraz w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Krótko mówiąc – jaka jest sztampowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, wyborna i czasami straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dziś z łatwością odkryć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy sztampowych potraw i perfekcyjne polskie napoje oraz upajać się tymi schematycznymi smakami na co dzień.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*