Restaurants near Main Market Square

Autentyczna włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Restauracje włoskie to w Polsce najczęsciej spotykany typ restauracji. Cenimy jedzenie włoskie gdyż jest smaczne, treściwe i nie jest kosztowne. Bez wątpienia najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pizza imakarony. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską konsumenci smakują równie pyszne potrawy – canelloni, lasagne czy desery włoskie.
Szukając tradycyjnej włoskiej restauracji należy zwrócić uwagę na elementów: czy trattoria korzysta z włoskich składników, czy w karcie można znaleźć również mniej popularne włoskie dania, czy lista win, oferuje typowo włoskie trunki. Włoska kuchnia to bogata różnorodność i potrawy z wielu zakątków kraju. W najlepszej restauracji poczujemy naturalny klimat Włoch.

Kuchnia włoska nie jest skomplikowana, ale to wcale nie znaczy, że że nie jest dobra Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Aromatyczne wino z Włoch

Żadna szanująca się restauracja włoska, która aspiruje do bycia ekskluzywnym miejscem na kulinarnej mapie regionu, nie może zapominać wina. Kolacja we włoskim klimacie bez wyjątku musi obejmować również aperitiff. Lampka białego wina to dla Włocha kanon. zobacz Najbardziej typowe wina z Włoch to trebbiano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie oltrepo pavese a także monti z Sardynii. Włoska restauracja – jeśli naprawdę ma być rozpoznawana jako faktycznie włoska, musi posiadać szeroką kartę win.

Regionalna kuchnia włoska

Mając ochotę poznać indywidualność kuchni włoskiej bez cienia wątpliwości trzeba odwiedzić restaurację, która jest w stanie przygotować nie jedynie pasty i pizzę.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*